Halı Yıkama

Şentürk Temizlik Halı Yıkama Hizmeti

Kartal, Soğanlık, Yakacık, Kurfalı, Uğur Mumcu, Maltepe, Pendik bölgeleri başta olmak üzere İstanbul Anadolu yakasına aynı gün İstanbul Avrupa yakasına randevu ile hizmet veren firmamız halı yıkama konusunda uzun yılların getirdiği tecrübeye sahiptir. Deneyimli personel, yeni teknoloji ekipmanlar ve kaliteli temizlik malzemeleri kullanılarak halılarınız temizlenmektedir.

Halılarınız evinizden alınıp evinize teslim edilir.

El dokuma halı, step halı, nepal halı, hereke halı, uşak halı, yün halı, akrilik halı ve makine halısı türü halılarınızı özenle yıkıyoruz.

HALI YIKAMA AŞAMALARI
  • Firmamızı arayarak veya internet sitemizdeki Online Randevu formunu doldurarak iletişime geçersiniz.
  • Evinize gelen ücretsiz servisimiz halılarınızı makbuz karşılığı teslim alır.
  • Bu teslim alma esnasında firmasının servis elemanları, size halılarınızın kaç metrekare olup ne kadar tutabileceğini neredeyse gerçek ölçüm değerlerine birebir yakınlıkta söyleyebilir. Bunun nedeni birçok Türk halısının standart ölçülerde olmasıdır. Böylece siz de halılarınız yıkamadan gelince, bir sürprizle karşılaşmadan halı yıkama ücretinin ne kadar tutabileceğini bilmiş olursunuz.
  • Halı yıkama fabrikasına gelen halılar hane hane ayrılır, özel cinsler ayrıştırılır.
  • Halılarınız antibakteriyel, antialerjik ve antistatik özelliklere sahip en iyi halı şampuanı ile son teknoloji halı yıkama makinemizde yıkanır ve saçak temizliği yapıldıktan sonra sıkma işlemine geçilir.
  • Halı sıkma işleminde rulo ya da kazan tipi santrifüjde yüksek devirde döndürülerek halı sıkma işlemi ile %90 oranında nemi alınmış olur.
  • Halı sıkma sonrası, kalan nemin de kuruması için askılara yerleştirilir.
  • Halılar tamamıyla kuruduktan sonra, askılardan bir bir alınarak kalite kontrol masasında açılıp son kontrolü yapılıp - parfümlenir ve ambalaj içerisine konularak teslimata hazırlanır.
  • Halılarınızın teslimata hazır olduğu bilgisi tarafınıza bildirilir. Arzu ettiğiniz gün ve saatte teslimatınız gerçekleşir.
2017 HALI YIKAMA FİYATLARIMIZ (m2)
Makine Halısı
₺5.00
Shaggy Halı
₺6.00
Çin Nepal Halı
₺10.00
El Dokuması Halı
₺8.00

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dış mekandan gelen tozlar, kir kalıntıları, yiyecek, içecek döküntüleri, bakteriler, uçucu organik bileşikler ve başka birçok kirletici madde zamanla halınızın içine işlemektedir. Bu yabancı maddeler halınızın üzerinde gezdikçe bir kısmı havaya karışmaktadır.

Halılarınızın temizlenmesi nefes aldığınız havayı temizler ve daha sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlar.

Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda, daha az kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarını yılda en az 2 defa temizletmeniz önerilir.

Halının kuruması; evin nemine ve sıcaklığına bağlıdır. Fanlardan veya varsa ısıtılardan(70-72 derece) faydalanılabilir.

Tamamen kuruyuncaya kadar halı üzerinde gezinmemeye ve varsa ev hayvanlarının gezinmemesine dikkat edilmelidir.

Böyle çukurlaşmaların tamamen ortadan kalkması için garanti verilemez.

Halı yıkama işlemi çukurlaşmanın giderilmesinde katkı sağlayabilir, yine de halının tamamen eski haline dönmesi vakit alabilir veya eski haline dönmeyebilir. Bu tür hasarlar uzun süreli ağır bir eşyaya maruz kalmış halılarda kalıcı hasara sebebiyet verir.

Evet. Düzenli temizlenen halılarınız bakterilerden, mikroplardan ve kirlerden arınacağı için daha iyi nefes almanızı ve daha sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlar.

Günümüzde halının değiştirilmesi oldukça maliyetlidir. En iyisi öncelikle profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmektir. Bu, daha az maliyetlidir.

Bu tür durumlar eğitimsiz personel ve ucuz temizlik malzemesi kullanan firmalardan kaynaklanmaktadır.

Güvenilir ve uzun yıllar bu işi yapmış halı yıkama firmalarını seçmeniz bu tür durumlarla karşılaşmanıza engel olacaktır.

Öncelikle uzun yıllar bu işi yaptığından emin olduğunuz firmaları seçmeniz faydanıza olacaktır.

Yıkama işleminde kullanılan temizlik malzemelerinin kimyasal olup olmadığını öğrenmeniz ve kurutma işleminin kapalı ortamda yapılması gerekmektedir.

Halınızın en ve boyunu ölçerek birbiriyle çarpımı ile halınızın m2'sini bulabilirsiniz.

Örneğin: Eni 2 metre boyu 4 metre olan bir halının 2x4=8m2'dir.

ONLINE RANDEVU

Adınız *
Adresiniz *
Cep Telefonu *
Email*
Randevu Türü
Randevu Tarihi
Randevu Saati

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz...

Mesajınız başarıyla tarafımıza iletilmiştir!

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz...